lart.sk rešpektuje ochranu vašich údajov

Táto internetová stránka používa technológiu cookies. Viac informácií o Cookies.

Umelecký životopis

Umenie v podaní Lucie Rubeljovej otvára dvere do sveta múz, kreativity a fantázie. Pri tvorbe obrazov využíva viacero techník: maľbu akrylovými farbami, akrylovými sprejmi, kombinovanú techniku, maľbu kombinovú kolážou, maľbu špachtľou, moderné techniky s pomocou lesklej fixácie "liquitex", 3D obrazy s použitím tvarovacej hmoty, batikovanú techniku ​​a ďalšie.
Lucia sa venuje popartu. Rada maľuje portréty známych osobností, namaľovala už napríklad Karla Gotta, Václava Havla, Milana Lasicu, ale napríklad Marilyn Monroe, Freddieho Mercuryho alebo Beyoncé. Jej diela sa od iných odlišujú najmä rozmanitosťou v štýle tvorby. Lucia nieje iba portrétová maliarka, maľuje, akty, krajinky, komiksové obrazy, zvieratá a mnohe ďalšie témy, do svojich diel vkladá nadčasovosť, dynamiku, život, jej obrazy zdobia interiéry mnohých reštaurácií v Bratislave, či príbytkoch jej odberateľov po celom Slovensku, a aj za hranicami v Česku, vo Viedni, Montenegre, dokonca aj v New Yourku či Miami.
Lucia Rubeljová sa narodila v meste Stará Ľubovňa a 15 rokov pôsobí v Bratislave. Kresliť začala už ako trojročná, jej rodičia si všimli jej talent a snívali o tom, že raz bude slávnou sochárkou. Zatiaľ čo jej rovesníci maľovali hlavonožcov, jej postavičky už mali riasy či prsty. Mala chuť pomaľovať každú bielu plochu, ktorú videla, dokonca ako trojročná pokreslila aj svoj rodný list. Po ukončení základnej školy absolvovala talentové skúšky na Strednú umeleckú školu v Kežmarku, kde sa umiestnila ako prvá v prijímacom konaní, cesta ju ale nakoniec zaviedla na umelecky zameranú Strednú pedagogickú a sociálnu akadémiu v Prešove, kde počas štúdia napríklad vytvorila aj didaktickú pomôcku – veľkú knihu ilustrácií pre deti...
Maľovanie je jej prácou, ale zároveň aj koníčkom. Vo voľnom čase tiež rada skladá básne alebo spieva.
Vernisáže, na ktorých môžete vidieť Luciine diela sa konajú pod záštitou jej kurátora PhDr.  Ľuboslava Mozu.
Jej debutnou vernisážou bola výstava v Indonézskej obchodnej komore, ktorú zahájil indonézsky veľvyslanec Djumantoro Purwokoputro Purbo. Hlavným obrazom výstavy bol obraz LIGHTS OF BRATISLAVA, ktorý poputoval ako dar priamo do Indonézie.
Ďalšie výstavy sa konali v kaštieli Château Gbeľany, Hotel Park Inn by Radisson Danube, Icone, Umelke, či v Mlynskej doline. 
Prestížna bola vernisáž MALUJSA, ktorá sa konala na Bratislavskom hrade, kde sa zišlo okolo 500 fanúšikov umenia, výstavu si nenechali újsť bývalý minister školstva Peter Plavčan a nechýbala ani predsedníčka Výboru pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková.
Výstava v Galeria kafe Lampy, na ktorej sa zúčastnil predseda Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár, či pevák Lukáš Adamec, ktorý si domov odniesol hlavný obraz večera a to svoj portrét, určený na obálku CD jeho nového albumu ZMILUJ SA
V spolupráci s Auction House Groma, sa Luciine diela objavili aj na najvačšej Československej výstave obrazov v Žiline, kde svoje diela vystavilo okolo 50 umelcov a vystavených bolo 200 obrazov.
Auction House Groma má na svedomí aj aukciu obrazov v Slovenskom dome v Prahe, kde Lucia vydražila všetky svoje diela a výťažok z dražby poputoval k tým, ktorí ho najviac potrebujú.
V rovnakom čase prebiehal 23. ročník medzinárodného festivalu San Crispino. Medzinárodný festival je prestížna udalosť, o to viac keď sa koná v Taliansku a najviac keď je zakladateľom, jeden z aktívnych členov prestížneho festivalu v San Remo a umelec Fernando Calva, s ktorým dlhé roky spolupracuje Luciin kurátor Ľuboslav Moza.
Medzinárodná porota festivalu San Crispino udelila Lucii významné ocenenie PREMIO SPECIALE DELLA GIURIA, zaujala ju  energia a istota s akou pracuje.
Ďalšie výstavy, ktoré sa sa organizujú v roku 2022 budú v Bratislave, Rusku či Ukrajine